Bądźmy Bliżej Siebie – Dzień Matki 2019

5 Festyn rodzinny 2019

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki.

Pewnego słonecznego dnia, w najbardziej zielonej części Warszawy, jaką  jest Rembertów miała miejsce eksplozja radości  przyćmiewająca letnie słońce.

25 maja 2019 na terenie boiska Wembley na Nowym Rembertowie odbył się kolejny Piknik rodzinny. Tym razem z okazji Dnia Matki. Mamy zasługują na szczególne uznanie i tego dnia mogły bawiąc się ze swoimi rodzinami, czując się docenione. Atrakcji było co niemiara. Począwszy od części gastronomicznej wydarzenia, na tanecznej skończywszy. Każdy znalazł coś dla siebie. Mieszkańcy uczestniczyli całymi rodzinami oraz gronem przyjaciół, choć zdarzały się odwiedzić teren festynu osoby zupełnie nie związane z  rembertowskim życiem.

Wśród atrakcji przyciągała jak magnez  strefa relaksu. Była przystanią wręcz wymarzoną dla zmęczonych po całym tygodniu rodziców. Na leżaczkach można było wygodnie się zrelaksować i złapać letnie słoneczko na twarzy, z czego chętnie korzystały mamy ( tatusiowie oczywiście też) najmłodszych pociech. Pociechy za to mogły pod okiem relaksujących się rodziców puścić wodzę swojej kreatywności i budować  z olbrzymich klocków.

Podczas gdy mamusie bawiły się z pociechami i chętnie zaglądały do namiotu naszych niezastąpionych na festynach Skautów Europy, którzy jak zawsze mieli smakołyki i napoje dla każdego, tatusiowie wraz z większymi pociechami mogli wziąć sprawy we własne ręce i zmierzyć się na strzelnicy, obejrzeć zawody bokserskie naszego zaprzyjaźnionego klubu bokserów lub zagrać w „MEGApiłkarzyki.

Tego dnia było naprawdę gorąco, a na naszym Wembley temperatura szła w górę z racji występów lokalnych środowisk artystycznych, przeróżnych konkurencji sportowych i przepysznych kiełbasek. Tradycyjnie nie mogło oczywiście zabraknąć grilla, do którego chętni zaglądali z zaciekawieniem. Nie ma nic pyszniejszego niż grillowana kiełbaska o leśnym aromacie. Grillowany chlebek też był pyszny. Masa konkursów  na których posypały się nagrody dla zwycięzców sprawiła, że rywalizacja była zaciekła ale w duchu serdeczności i dobrej zabawy. Poza konkursami i grillem najwięcej atrakcji miały dzieci, przy których czasami miało się wrażenie, że jest na boisku więcej niż dorosłych. A to wszystko za sprawą pewnej zagrody z milutkimi i puchatymi stworzeniami – Alpakami. Dzieci przyglądały się im z zafascynowaniem oraz próbowały nakarmić i pogłaskać. Tak na marginesie można było zobaczyć, że dorosłym też te słodkie i puchate zwierzątka się spodobały. „Dmuchańce” ,czyli dmuchane zamki do skakania i zjeżdżalnie były oblegane przez dzieci praktycznie do samego końca tej jakże radosnej imprezy, a zabytkowe samochody z okresu PRLu , znalazły uznanie w starszym pokoleniu. Nie oznacza to oczywiście, że dzieci nie były nimi zainteresowane. Były i to tak, że wsiadając do nich nie miały ochoty wysiadać. Dobrze, ze słońce przygrzewało porządnie, bo inaczej jeszcze chciałby by  w nich pozostać.  Nad bezpieczeństwem imprezy rodzinnej czuwały nasze służby, co też ucieszyło młodszych imprezowiczów, gdyż mogły pooglądać wozy naszych służb takie jak wóz ratunkowy straży pożarnej, czy motocykl policji. Ci, co wytrwali w upale mogli uwolnić swoje nogi na potańcówce. Potańcówka z super DJ, dzięki któremu nikt nie miał ochoty schodzić z parkietu.

Aż żal było się rozstawać. Wszystkim taki sposób spędzania czasu się podobał. W przyjaźni i radości. Wiele osób mogło bliżej poznać się z sąsiadem, na co nie pozwalał im ich codzienny zabiegany tryb życia. Każdy zjadł, wybawił się i odpoczął. Rembertów tętni życiem! Warto to poczuć! Zapraszamy na kolejne nasze festyny i pikniki. Do zobaczenia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *