Rembertów dla Niepodległej

26.10.2019 od godziny 9:00

Gra miejska i rekonstrukcja historyczna

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i militariów, na wspaniałą plenerową lekcję żywej historii w sercu jakże nią naznaczonego zielonego Rembertowa. Na naszym Wembley, w otoczeniu pięknych drzew, odbędzie się rekonstrukcja historyczna „Sarmackie Rugi Rembertowskie”.
Będzie możliwość obejrzenia elementów wyposażenia i uzbrojenia husarza w Obozowisku Towarzysza Husarskiego. Dla spragnionych akcji odbędzie się potyczka zwaśnionych stron, której motywem będą rugi. Zaprezentują się też grupy formacji wojskowych z XVII wieku wraz z taktyką walki, a to nie wszystkie atrakcje militarne!
Przed rekonstrukcją odbędzie się gra terenowa „Rembertów dla Niepodległej”, która będzie tematycznie nawiązywała do historii Rembertowa z okresów I i II Wojny Światowej, poprzez miejsca pamięci znajdujące się na terenie naszej Dzielnicy. Gra przeznaczona jest dla uczniów rembertowskich szkół.

Program dnia – 26.10.2019- Boisko Wembley, Nowy Rembertów:
9:00 – Gra terenowa dla uczniów rembertowskich szkół.
12:30 – zakończenie gry terenowej i wręczenie nagród zwycięzcom oraz dyplomy uczestnikom.
12:45 – Sarmackie Rugi Rembertowskie – rekonstrukcja historyczna oraz inne atrakcje militarne.

Zapowiada się naprawdę wspaniałe wydarzenie!
Weźcie swoje rodziny, dzieci, znajomych i przyjdźcie na tą wspaniałą rekonstrukcję!
Serdecznie zapraszamy !!!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” (projekt Rembertów dla Niepodległej)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *