Wieczornica 11.11.2019

Wspólne przeżywanie święta Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Fundacja Baza Rembertów angażuje się w obchody w szczególny sposób. Dla upamiętnienia tej wspaniałej rocznicy Fundacja organizuje Wieczornicę, gdzie poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wsłuchiwanie się w wiersze polskich wieszczy świętowanie staje się wspaniałą tradycją. Wyjątkowy charakter tego wieczoru nadają Goście, którzy poprzez wspomnienia, opowieści i pokazy przybliżają zgromadzonym ten wyjątkowy czas.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości Uczniowie rembertowskich szkół brali udział w historycznej grze miejskiej. Ta akcja wielu młodym ludziom przybliżyła bogatą historię naszej dzielnicy, poprzez miejsca pamięci znajdujące się na naszym terenie. Mieszkańcy i Goście mogli wziąć udział w rekonstrukcji, co było wspaniałą plenerową lekcja żywej historii. Zobaczyć można było elementy wyposażenia i uzbrojenia husarza. Punktem kulminacyjnym obchodów na Wembley były rugi zwaśnionych stron,a odgłosy walki, i wystrzały z armat słychać było zapewne w całej dzielnicy

Fundacja Baza Rembertów ma ogromną nadzieję, że świętowane w ten sposób obchody staną się wspólną tradycją naszej lokalnej społeczności,

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” (projekt Rembertów dla Niepodległej)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *